POMOST POZNANIA
Teresa Mucha
       Menu
 
  Strona główna
 
  O mnie
  Warsztaty i szkolenia
  Reiki
  Przyjęcia indywidualne
  Linki- Polecam
  Kontakt
  Galeria
  Myśli
  Cytaty Mądrych
  ad vocem
  Dykteryjki
  Klinika Dusz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OPOWIEŚĆ o byciu JEDNYM (streszczenie)

Legendarna postać w Afryce Południowej, Lawrence Anthony, autor 3 książek, w tym bestselera pt. „Zaklinacz słoni” zmarł w marcu 2012 r. Znany powszechnie z akcji ratujących dzikie zwierzęta, leczenia, przywracania zdrowia na całym świecie maltretowanym słoniom, uratowania zwierząt z Bagdadzkiego ZOO podczas napaści USA na Irak w 2003 roku…

Dwa dniu po jego śmierci przed jego domem pojawiły się dzikie słonie, prowadzone przez dwie wielkie matki rodu. Przybyły gromadnie różne stada, aby pożegnać swego „człowieka-przyjaciela”, w sumie 31 słoni. Świadkowie tej wędrówki byli zdumieni nie tylko inteligencją słoni, i wyczuciem, które sprawiło ze wiedziały o jego odejściu i że przybyły na czas, aby zdążyć go pożegnać, ale tez najwyraźniej uczuciem okazanym w tak „zorganizowany” sposób powolnym marszem, dzień po dniu, jeden za drugim z ich terytorium az tutaj, rozpoznając miejsce gdzie przywrócono im życie - po trzech latach nieobecności. Pozostały tu przez 2 dni i 2 noce, bez jedzenia, po czym odeszły w powrotna drogę.

We wszechświecie najwyraźniej istnieje cos większego i głębszego niż ludzka inteligencja, cos, co świadczy byciu Jednym z otaczającym światem.