POMOST POZNANIA
Teresa Mucha
       Menu
 
  Strona główna
 
  O mnie
  Warsztaty i szkolenia
  Reiki
  Przyjęcia indywidualne
  Linki- Polecam
  Kontakt
  Galeria
  Myśli
  Cytaty Mądrych
  ad vocem
  Dykteryjki
  Klinika Dusz
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opowieść Elen

Jedna z moich klientek opowiedziała mi kiedyś, że miała wizję Matki Boskiej, która powiedziała do niej - Ty wiesz czym jest dobro i zło.
Kobieta poczuła się wyróżniona. Od tego dnia rozpoczęła swoją krucjatę - pokazywała wszyst
kim dookoła - kto dobry, a kto grzesznik. Oczywiście wokół byli sami źli - jeden źle wychowywał dziecko, drugi nie modlił się, trzeci chciał ją wykorzystać, czwarty zdradzał itd. Mówiła do nich, lecz jej nie słuchali, wręcz przeciwnie, zaczęły się konflikty, walki, kłótnie.

Kiedy zgłosiła się do mnie była osłabiona i zmęczona życiem, miała kilka poważnych chorób, a wokół zagrożenie grzesznikami pełnymi zła.

- Dlaczego - zapytała - to wszystko się dzieje, przecież Matka Boska powiedziała mi, że ja wiem, więc jeśli tak, powinnam im wszystkim to mówić.
Długo rozmawiałyśmy, pokazałam kobiecie inne zrozumienie przesłania, które wcześniej nie przyszło jej do głowy.
Miała wizję podczas której dostała podpowiedź - / moje tłumaczenie/ TY wiesz od zawsze, czym jest dobro i czym zło, gdyż ta prawda jest w Tobie, postępuj więc według tej wiedzy.
To ona miała zmienić swoje życie i postępować z miłością, zrozumieniem, empatią.
To z niej miało wychodzić światło w mowie, myślach i czynach.

W przesłaniu nie było - bądź dla innych nauczycielem, który ocenia, krytykuje i karze.

Całe cierpienie, choroby, wzięły się z zapalczywości, aby zmienić innych i braku porządku wewnętrznego.

Kobieta zrozumiała i podjęła pracę nad swoim życiem.

Jak ważne jest głębsze zrozumienie mądrości, która do nas przychodzi.

Nie zajmujmy się krytyką życia innych, bo to strata energii i odsuwanie swego własnego oczyszczenia i transformacji. Im bardziej nas coś drażni w innych, tym głębiej w nas siedzi wzorzec - właśnie ten, który oceniamy. Złości nas nie to, że ktoś taki jest, lecz to, że kiedyś sami tacy byliśmy.
Przeczytajmy przepiękne przesłanie Jezusa w Ewangelii Tomasza.

Ewangelia Tomasza:

3. Rzekł Jezus: "Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: 'to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami'. Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".

5. Rzekł Jezus: "Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobą, wyjawi się tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte".

7. Rzekł Jezus: "Szczęśliwy lew, którego zje człowiek. I lew stanie się człowiekiem. Przeklęty człowiek, którego zje lew. I człowiek stanie się lwem".

11. Rzekł Jezus: "Oto niebo przeminie i tamto, które jest nad nim przeminie i zmarli nie ożyją, a żywi nie będą umierać. W dniach, w których zjedliście coś śmiertelnego, uczynicie to żywym. Jeśli będziecie istnieć w światłości, co uczynicie? W dniu, w którym jesteście jednym, staliście się dwoma. Jeśli zaś staliście się dwoma, co uczynicie?"

14. Rzekł im Jezus: "Jeśli pościcie, tworzycie sobie grzechy, a jeśli się modlicie, będziecie skazani. Jeśli dajecie jałmużnę, wyrządzicie krzywdę swoim duchom. Jeśli wychodzicie do jakiejkolwiek prowincji, i jeśli wędrujecie po wioskach, i jeśli was przyjmują, to jedzcie, co przed wami położą, uzdrawiajcie chorych, którzy są wśród nich. Bowiem to, co wejdzie do waszych ust, nie zanieczyści was, ale to, co wychodzi z waszych ust, jest tym, co was zanieczyści".