POMOST POZNANIA
Teresa Mucha
       Menu
 
  Strona główna
 
  O mnie
  Warsztaty i szkolenia
  Reiki
  Przyjęcia indywidualne
  Linki- Polecam
  Kontakt
  Galeria
  Myśli
  Cytaty Mądrych
  ad vocem
  Dykteryjki
  Klinika Dusz
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
O SOLI

Któregoś dnia starego mistrza zmęczyły ciągłe narzekania ucznia, więc wysłał go po sól, i kazał mu wymieszać jej pełną garść w szklance wody, po czym â wypić. Spytał, „jaki ma smak?” a uczeń odpowiedział: „wstrętny”. Mistrz zachichotał i polecił młodemu człowiekowi wziąć kolejną garść soli, pójść z nim nad jezioro i wrzucić ją do wody. Kiedy już wir uspokoił się, mistrz polecił chłopakowi napić się wody z jeziora. Gdy ten zrobił to, a krople jeszcze ściekały mu po
brodzie, mistrz spytał „a jak teraz smakuje?” Uczeń odparł „świeżo”. „Czy czujesz smak soli” spytał mistrz. âNie”, odparł chłopak. Usiedli, a mistrz łagodnie tłumaczył:

„Ból życia jest jak czysta sól, ni mniej ni więcej. Ilość bólu doznawanego w życiu pozostaje jednakowa. Jednak natężenie związanej z nim goryczy, której doświadczamy, zależy od pojemnika/miejsca, w którym umieszczamy ten ból. Tak więc gdy odczuwasz ból, jedyną rzeczą którą możesz zrobić, to poszerzyć swoje widzenie spraw. Przestań być szklanką. Stań się jeziorem”.